e-jankowska

Strony internetowe tworzone z pasją

WCAG 2.2

WCAG, czyli Web Content Accessibility Guidelines, to wytyczne opracowane przez World Wide Web Consortium (W3C), które określają, jak tworzyć strony internetowe i aplikacje dostępne dla osób z różnego rodzaju niepełnosprawnościami. Wszystkie strony internetowe i aplikacje mobilne podmiotów publicznych muszą być dostępne cyfrowo. Wynika to z Ustawy z 4 kwietnia 2019r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

Niezależnie od obowiązku warto dbać o dostępność cyfrową stron, mając na uwadze różny stopień sprawności użytkowników internetu. Wytyczne WCAG zapewniają również stronie czytelny wygląd i przejrzystość. Nasz zespół graficzny zadba jednocześnie o estetykę i funkcjonalność. 

Każda strona jaką tworzymy jest zgodna z wytycznymi i gotowa do przejścia audytu dostępności. Niezależnie od tego czy są Państwo klientem z sektora publicznego czy też prywatnego, możecie liczyć na solidną dawkę wiedzy podczas szkolenia końcowego , gdzie pokażemy Państwu jak dostosowywać treści do wytycznych. Porozmawiamy też o narzędziach ułatwiających pracę, by była zgodna z WCAG.